Wywiad z p. Tadeuszem Matusewiczem właścicielem firmy Matusewicz Budowa Maszyn

2013-04-04 12:00

W numerze zimowym Biznesu Dolnośląskiego zamieszczono wywiad z właścicielem firmy Matusewicz Budowa Maszyn, panem Tadeuszem Matusewiczem, członkiem naszego Klastra.

Pan Matusewicz jest jednym z członków założycieli Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu i właścicielem firmy, która z poddostawcy dla niemieckich producentów rozwinęła się do jednego z największych europejskich producentów maszyn. Oferuje kompleksowe i profesjonalne realizacje w zakresie projektowania, budowy i serwisu linii galwanizerskich, linii do płyt drukowanych (horyzontalne i wertykalne), przemysłowych oczyszczalni ścieków, lnie do obróbki płyt drukowanych oraz systemów oczyszczania powietrza.

...............

PortalNaukowca.pl - inaczej o zarządzaniu badaniami i komercjalizacji wyników

2013-01-03 12:00

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wspólnie z firmą DGA S.A. uruchomił innowacyjną platformę szkoleniową dla naukowców. Dedykowane teksty i nagrania mają charakter praktyczny i koncentrują się na skuteczności prowadzenia badań i komercjalizacji wyników. Treściom autorstwa przedstawicieli świata nauki i praktyki gospodarczej towarzyszą materiały tworzone przez samych użytkowników platformy. Serwis dostępny jest pod adresem: http://portalnaukowca.pl/

Korzystanie z niego jest bezpłatne, wymaga jedynie rejestracji elektronicznej.

...............

Szkolenie dla członków Klastra Cinnomatech z zakresu współpracy i integracji w klastrze

2012-12-13 12:00

W dniu 11 grudnia 2012 roku w ramach projektu pn. „Rozwój współpracy i podniesienie kompetencji Klastra CINNOMATECH w celu wzmocnienia innowacyjności Dolnego Śląska” dofinansowanego ze środków budżetu województwa dolnośląskiego odbyło się szkolenie z zakresu współpracy i integracji w klastrze. Szkolenie dotyczyło przekazania najlepszych praktyk z zakresu funkcjonowania klastrów. Podczas szkolenia przedstawiono również zasady korzystania z platformy wymiany wolnych mocy produkcyjnych oraz najlepsze praktyki z zakresu funkcjonowania klastrów.

...............