Additive Manufacturing Meeting 2018 (AMM 2018)

2018-05-20 12:00

 Additive Manufacturing Meeting 2018 (AMM 2018)

28-29 czerwca 2018 we Wrocławiu odbędzie się druga edycja spotkania Additive Manufacturing Meeting (AMM 2018). Głównym aspektem tego wydarzenia jest przedstawienie technologii przyrostowych w perspektywie wyzwań jakie współcześnie stoją przed przemysłem oraz medycyną.

 

Centrum Zaawansowanych Technologii Wytwarzania (CAMT-FPC) i Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej zapraszają do udziału w drugiej edycji spotkania Additive Manufacturing Meeting
(AMM 2018), które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28-29 czerwca 2018.

Głównym celem spotkania jest budowa platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między ośrodkami naukowo-badawczymi i przemysłowymi w obszarze technologii AM. Program seminarium AMM 2018 skierowany jest do osób i instytucji, które są zainteresowane rozwojem w obszarze technologii przyrostowych. Główny akcent położony jest tu na aspekt technologiczny i wdrożeniowy.

W ramach seminarium zostaną zaprezentowane możliwości aplikacji technologii przyrostowych, tzw. „druku 3D”, w przemyśle (lotniczym, motoryzacyjnym, medycznym, etc.) Znakomici prelegenci zaprezentują szerokie możliwości wykorzystania technologii przyrostowych w oparciu o własne doświadczenia. Tegoroczny program seminarium składa się z 20 prelekcji w ramach sesji panelowych. Prelekcje otwierające (keynote) wygłoszą: Christophe Bertez, Air Liquide; Philip Oris, SLM Solutions oraz Michel Pereme, Simufact GmbH. W ramach sesji tematycznych swoją wiedzą podzielą się, m.in. przedstawiciele: EOS, Lithoz, Materialscare, PZL Mielec i P&W Kalisz, Profactor, TRUMPF, 3YOURMIND, oraz wielu innych. Również dla uczestników zaplanowano warsztaty, sesje specjalne (projekt Interreg TRANS3net oraz Synergy) oraz wizytę w laboratorium CAMT-FPC, a także możliwość nawiązania kontaktowych biznesowych w trakcie sesji networkingowej.

Tegoroczna edycja AMM została objęta Patronatem Honorowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Rejestracja udziału w seminarium w charakterze uczestnika odbywa się przez formularz dostępny na stronie www.3dmeeting.pl

 

W razie pytań związanych z wydarzeniem prosimy o kontakt:

Organizator ds. partnerów                                                           

Małgorzata Rusińska
malgorzata.rusinska@pwr.edu.pl

Organizator ds. programu                                                             

Irina Smolina
iryna.smolina@pwr.edu.pl