W dniach 16-17 października 2012 roku odbyła się wizyta studyjna członków Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu w Lubuskim Klastrze Metalowym. Współpraca pomiędzy klastrami została nawiązana po raz pierwszy podczas realizacji projektu pn.” Rozwój i promocja Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu w Województwie Dolnośląskim”, na którego realizację dofinansowanie otrzymał w 2011 roku Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
...............Celem wizyt u przedsiębiorców należących do klastra było pozyskanie informacji do sporządzenia raportu zawierającego opis usług klastra – jako zbioru ogólnych i specjalistycznych kompetencji oraz potrzeb gospodarczych członków Stowarzyszenia Klaster Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu CINNOMATECH
...............W dniu 22 czerwca 2012 r. roku na terenie Politechniki Wrocławskiej odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Klaster Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu.
...............