Aktualności

Konferencja projektu AutoNet oraz spotkanie kooperacyjne dla firm branży motoryzacyjnej

2012-11-20 12:00

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na trzecią doroczną konferencję projektu AutoNet oraz spotkanie kooperacyjne dla firm branży motoryzacyjnej WSPÓŁPRACA REGIONALNA ODPOWIEDZIĄ NA KRYZYS.

...............

Bezpłatne szkolenie z zakresu lean manufacturing

2012-11-09 12:00

W dniu 8 listopada 2012 roku w ramach projektu pn. „Rozwój współpracy i podniesienie kompetencji Klastra CINNOMATECH w celu wzmocnienia innowacyjności Dolnego Śląska” dofinansowanego ze środków budżetu województwa dolnośląskiego odbyło się szkolenie z zakresu szczupłego wytwarzania tzw. koncepcji Lean Manufacturing.

...............

Wmurowanie kamienia węgielnego Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki S.A.

2012-10-24 12:00

W dniu 23 października 2012 r., odbyła się na terenie budowy uroczystość symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki z Parkiem Technologicznym, Inkubatorem Technologicznym, Inkubatorem Przedsiębiorczości, Halą Warsztatową i Salonem Wystawienniczym. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, środowiska akademickiego niemal wszystkich uczelni publicznych Wrocławia, zarządów innych parków technologicznych z regionu, gospodarczych organizacji pozarządowych i firm współpracujących z Parkiem. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele Stowarzyszenia Klaster innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu CINNOMATECH: Prezes Stowarzyszenia Pani Lilla Jaroń i Wiceprezes Stowarzyszenia Pan Franciszek Januszkiewicz.

 

...............

Giełda kooperacyjna podczas Tech Industry 2012, 29-30 listopada 2012 r., Ryga (Łotwa)

2012-10-23 12:00

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej podczas Międzynarodowych Targów Tech Industry 2012. Międzynarodowe Targi Tech Industry 2012 odbywające się w Rydze to największe targi przemysłowe na Łotwie obejmujące sektory: produkcji przemysłowej, budowy maszyn, obróbki metali, automatyki, elektroniki oraz elektrotechniki.

...............

Zaproszenie do udziału w spotkaniach przedsiębiorców „GREEN VENTURES 2013”

2012-10-22 12:00

Izba Przemysłowo – Handlowa w Poczdamie przygotowuje obecnie 16 edycję spotkań przedsiębiorców GREEN VENTURES, które będzie miało miejsce od 28 do 30 stycznia 2013 roku jako impreza towarzysząca targom TERRATEC i ENERTEC w Lipsku/Niemcy. Giełda kooperacyjna, jedna z największych tego typu imprez na terenie Niemiec jest organizowana dla firm z sektora ochrony środowiska i gospodarki energetycznej, w tym dla firm zajmujących się między innymi problematykę ochrony wody, powietrza i gleby, energii i budownictwa, recyklingu i materiałów i surowców odnawialnych. Swój udział zapowiedziały już firmy z krajów Zatoki Perskiej, Hiszpanii Danii, Finlandii, Polski, Czech, Chin, Wielkiej Brytanii, Węgier, Niemiec, Rosji, i wielu innych krajów. W 2013 roku, partnerem imprezy są kraje Zatoki Perskiej.

...............

Wizyta studyjna członków Klastra CINNOMATECH u w Lubuskim Klastrze Metalowym

W dniach 16-17 października 2012 roku odbyła się wizyta studyjna członków Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu w Lubuskim Klastrze Metalowym. Współpraca pomiędzy klastrami została nawiązana po raz pierwszy podczas realizacji projektu pn.” Rozwój i promocja Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu w Województwie Dolnośląskim”, na którego realizację dofinansowanie otrzymał w 2011 roku Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.

...............