Członkowie

Klaster Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a uczestnictwo w nim jest oparte na dobrowolności i woli współpracy. Uczestnicy Klastra to firmy głównie z branży obróbki metali, budowy maszyn i części maszyn oraz produkcji narzędzi skrawających. W skład Klastra wchodzą instytucje usługowe z branży edukacyjnej, badawczo-rozwojowej, finansowej, usług informatycznych i doradczych w obszarze projektowania procesów technologicznych, doboru narzędzi oraz optymalnego zużycia energii elektrycznej.

"HALMET" Z.P.U.H Henryk Choina Wróblowice
Wróblowice, ul. Stawowa 22, Miękinia

Halmet Z.P.U.H. jest firmą prywatną, rodzinną, która prowadzi działalność na rynku krajowym i zagranicznym od 1980. Nasza kadra inżyniersko ? produkcyjna o bardzo wysokich kwalifikacjach posiada bogate doświadczenie i jest gwarantem wysokiego poziomu wykonania produktu. Również nowoczesny park maszynowy (tokarki i centra sterowane numerycznie, szlifierki wałków płaszczyzn i otworów, frezarki, frezarki do nacinania kół zębatych i łańcuchowych, dłutownice, piły taśmowe, prasy i spawarki) pozwala wykonać skomplikowane detale z metali i tworzyw sztucznych w wysokiej klasie dokładności. Wiedząc, że utrzymywanie wysokiego poziomu oferowanych wyrobów, spełnianie oczekiwań w zakresie produktów o wysokiej jakości jest fundamentem owocnej współpracy, dokładamy wszelkich starań kładąc szczególny nacisk na jakość, nowoczesność, doświadczenie i fachowość.

czytaj więcej
"Wiśniewski - ABM" s.c. Zakład Mechaniczny
Bystrzyca Kłodzka, ul. Zamenhofa 38

Spółka prowadzi działalność od lipca 1999 roku i jest zarejestrowana w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej. Nowoczesne maszyny sterowane numerycznie (CNC) pozwalają nam gwarantować jakość oraz terminowość realizowanych zleceń. 100% naszych wyrobów trafia na rynek niemiecki.

czytaj więcej
Abplanalp Sp. z o.o.
ul. Kostrzyńska 36, 02-979 Warszawa

 Abplanalp to jedna z największych firm w Europie Środkowej od 37 lat dostarczająca nowoczesne technologie światowych producentów w zakresie obróbki metali. ...

czytaj więcej
Agencja Reklamy Interaktywnej DotCom
ul. Karola Miarki 42, 58-500 Jelenia Góra (dolnośląskie)

Agencja Reklamy Interaktywnej DOTCOM istnieje na rynku od 2001r. Świadczymy kompleksowe rozwiązania co oznacza, że dla wielu naszych klientów nie tylko tworzymy estetycznie zaprojektowane strony internetowe, ale także kreujemy ich wizerunek, identyfikację wizualną / projektujemy logotypy, przygotowujemy projekty broszur, folderów, materiałów biurowych. Wykonujemy nadruki na odzież roboczą i ochronną.  Liczy się prestiż! Odpowiednio ukształtowany wizerunek przez DOTCOM zawsze pomaga naszym klientom. Nasze indywidualne podejście oznacza, że słuchamy i elastycznie dostosowujemy produkt do Państwa potrzeb. Dzięki takiemu podejściu możecie Państwo być pewni, że otrzymacie satysfakcjonujące was rozwiązanie na czas i w dobrej cenie.

czytaj więcej
Agrometal
ul.Mostowa 7, 59-800 LUBAŃ (dolnośląskie)

P.P.U.H. „AGROMETAL” jest firmą specjalizującą się w dziedzinie obróbki skrawaniem. Jesteśmy kompetentnym partnerem, działającym na rynku europejskim od 1985 r. Obecnie zatrudniamy 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników, zapewniających najwyższą jakość produkowanych wyrobów. Wykonujemy wyroby w oparciu o dokumentację dostarczoną przez zleceniodawcę lub na podstawie dokumentacji opracowanej przez własne biuro konstrukcyjno-technologiczne. Produkcję przedsiębiorstwa cechują wysoka jakość, precyzja i estetyka wykonania. W naszych usługach uwzględnia się indywidualne potrzeby i wymagania Klienta, gwarantując rzetelną i kompleksową obsługę. Naszą dewizą jest niezawodność, wysoka jakość, terminowość, konkurencyjna cena i realizacja indywidualnych potrzeb Klienta.

czytaj więcej
Alu-Tech
ul. Zamkowa 67, 58-250 Pieszyce (dolnośląskie)

Jesteśmy młodą i dynamicznie rozwijającą się firmą produkującą specjalistyczne zabudowy samochodowe. Program produkcyjny obejmuje zabudowy standardowe wykonywane dla szerokiej gamy odbiorców, jak również zabudowy nowoczesne, których produkcja została uruchomiona w ostatnich latach. Jakość naszych wyrobów jest potwierdzona wieloma homologacjami i atestami zdobytymi w przeciągu naszej kilkuletniej produkcji. Ofertę naszą ciągle wzbogacamy nowymi rozwiązaniami technicznymi chcąc zaspokoić potrzeby naszych odbiorców.

czytaj więcej
BASIT Sp. z o.o.
ul. 1 Maja 3B, 55-100 Trzebnica (dolnośląskie)

Spółka pod nazwą BASIT Sp. z o.o. została zawiązana w 2003 roku przez niemiecką spółkę SIT Singwitz Industrietechnik GmbH - systemowego dostawcę rozwiązań dla przemysłu maszynowego oraz spółkę BAMET S.C. - aktywnego na rynku od początku lat 90-tych dostawcę części zamiennych do maszyn rolniczych.
Główną działalnością spółki jest produkcja podzespołów maszyn, w przeważającej części dla branży rolniczej. Produkcja w BASIT Sp. z o.o. obejmuje obróbkę skrawaniem, spawanie oraz montaż podzespołów. Niemiecki udziałowiec spółki specjalizuje się w obróbce blach na maszynach numerycznych, spawaniu przy pomocy robotów spawalniczych, lakierowaniu oraz wsparciu klienta poprzez wprowadzanie innowacji konstrukcyjno-technologicznych.

czytaj więcej
Biuro Rzeczoznawstwa Technicznego
ul. Gałczyńskiego 3, Jelenia Góra (dolnośląskie)

Dyplomowany Rzeczoznawca Henryk Mackiewicz, Rzeczoznawca SIMP nr 700

czytaj więcej
Braform P.P.H.U. Adam Brańka
ul.Witosa 3, 58-100 Świdnica (dolnośląskie)

Firma działa na polskim rynku od 1999 roku. Do tej pory udało nam sie zdobyć wielu klientów na terenie całej Polski a także UE i Ukrainy. Jesteśmy firmą kładącą duży nacisk na fachowość, samodzielność i operatywność pracowników. Każdy nasz wyrób wymaga innych rozwiązań technologicznych uzależnionych od potrzeb klienta. Ofertę naszą ciągle wzbogacamy poprzez zakup wyspecjalizowanych maszyn, wprowadzaniu nowych rozwiązań technologicznych oraz podnoszeniu kwalifikacji pracowników.

czytaj więcej
Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych
ul. Łukasiewicza 5/7, 50-454 Wrocław (dolnośląskie)

CAMT koncentruje się na badaniach, szkoleniach i transferze technologii z zakresu nowoczesnej produkcji. Zakres badań obejmuje cały cykl rozwoju produktu, od koncepcji, projektowania, poprzez prototypowanie aż do planowania i sterowania produkcją. Transfer technologii dotyczy głównie integracji odmiennych rozwiązań sprzętowych i programistycznych w przemyśle.

czytaj więcej
CONTUR 2000
ul.Kolejowa 25, 59-800 Lubań (dolnośląskie)

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku lokalnego oraz klientów z Niemiec firma Contur 2000 została założona w roku 2000. Od samego początku podstawową działalnością firmy było przeprowadzanie technicznych projektów maszyn dedykowanych oraz specjalistycznych linii technologicznych. Z czasem klienci zaczęli wymagać nie tylko wykonania projektów, ale również wdrażania ich w życie. W rezultacie firma zaczęła przeprowadzać projekty od fazy koncepcyjnej poprzez wytworzenie części, montaż maszyn aż do uruchomienia u klienta. Jesteśmy innowacyjną firmą świadczącą usługi w zakresie obróbki na maszynach CNC. Posiadamy nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowanych pracowników.

czytaj więcej
DB Energy Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław (dolnośląskie)

Mam przyjemność przedstawić Państwu ofertę firmy DB Energy Sp. z o.o., zajmującej się świadczeniem unikalnych usług konsultingu elektroenergetycznego połączonego z technicznym badaniem instalacji odbiorczych. Działania te mogą przynieść Klientom nawet do 25% oszczędności związanych z kosztami zużycia energii elektrycznej i wyraźnym podniesieniem efektywności energetycznej. Na bazie szczegółowych pomiarów parametrów zużywanej energii elektrycznej oraz wielopłaszczyznowych analiz przygotowywane są propozycje zmian formalnych i technicznych, których celem jest zmniejszenie zapotrzebowania oraz obniżenie kosztów energii elektrycznej. Nasze działania prowadzą do znaczącej redukcji kosztów energii przy jednoczesnym utrzymaniu wskaźników produkcyjnych na niezmienionym poziomie oraz z zachowaniem jakości i pewności zasilania.

czytaj więcej
Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław (dolnośląskie)

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. to Instytucja Otoczenia Biznesu, której głównym celem jest komercjalizacja działalności badawczo-rozwojowej. Zajmujemy się problematyką i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań oraz technologii w przedsiębiorstwach z Dolnego Śląska i nie tylko. Powstaliśmy z inicjatywy władz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wzorców funkcjonowania i wskazówek w procesie organizacji Parku dostarczyły: Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce i Coventry University Enterprise z regionu West Midlands (Wielka Brytania). Współpracujemy z nimi, aby zapewniać najwyższej klasy usługi dla organizacji i firm w naszym regionie. Pragniemy stworzyć unikalne warunki pracy, w których najwyższej klasy naukowcy, we współpracy ze specjalistami różnych dziedzin przemysłu i przedsiębiorcami, doprowadzą do upowszechnienia oraz praktycznego zastosowania autorskich i nowoczesnych rozwiązań o innowacyjnym charakterze.

czytaj więcej
DW Group
Ul . Wróbla 3/3, 53-407 Wrocław (dolnośląskie)

Firma DW Group zajmuje się dostarczaniem symulatorów sportowych na różnego rodzaju eventy. Posiadamy w ofercie Symulatory Jazdy. Szeroka gama urządzeń od Bolidu Formuły 1 przez Symulatory Rajdowe po symulator motocykla zapewnia nam pierwsze miejsce wśród dostawców tego rodzaju sprzętu w Polsce. Posiadamy również Symulatory sportowe dzięki którym możemy organizować zawody tenisowe, bokserskie itp. Oferujemy również jako jedyni w Polsce Symulatory Łodzi Żaglowch i motorowych. Obecnie Firma rozwija się w kierunku stworzenia własnych systemów ruchu dla symulatorów. Równie ważnym dla firmy jest rozwój urządzenia do mierzenia szybkości reakcji , Blink

czytaj więcej
Effectica Agencja Reklamowa Sp. z o.o.
ul. Świdnicka 12-16, 50-066 Wrocław (dolnośląskie)

Jesteśmy jedną z pierwszych w Polsce niezależnych agencji reklamowych typu full service. Istniejemy od 1994 roku. Zajmujemy się zintegrowaną komunikacją marketingową. Oferujemy kompleksowe usługi oparte na modelu 360 stopni. Przez kilkanaście lat zgromadziliśmy dużą wiedzę i doświadczenie, a wraz z nimi – bogate portfolio zrealizowanych z sukcesem kampanii. Zyskaliśmy opinię specjalistów zarówno w dziedzinie wprowadzania nowych marek, jak i długofalowego zarządzania nimi na rynku. Kluczową zasadą naszych działań jest maksymalna efektywność, co w jasny sposób wskazuje na genezę naszej misji i nazwy. Mierzymy wysoko. Jeśli i Ty mierzysz wysoko, zapraszamy do współpracy.

czytaj więcej
Eksport-Import-Handel-Pośrednictwo-Ślusarstwo inż. Edward Bogusz
ul. Wróblowicka 1, 55-330 Miękinia (dolnośląskie)

Polityką firmy "BOGUSZ" jest dostarczanie na rynek wyrobów o wysokiej jakości , potwierdzonej certyfikatami bezpieczeństwa wystawionymi przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji , oraz zdobywanie uznania Klientów dzięki ich niezawodnemu działaniu i terminowości dostaw . Produkcja i system dystrybucji są bardzo elastyczne i dostosowywane do indywidualnych preferencji i wymagań odbiorców. W celu zapewnienia Klientom oczekiwanego poziomu jakości , nasze wyroby i usługi spełniają wymagania obowiązujących norm i przepisów a działalność i ciągłe doskonalenie firmy odbywa się równolegle z doskonaleniem Systemu Zarządzania Jakością wg wytycznych międzynarodowego modelu zarządzania EN - ISO 9001:2000.

czytaj więcej
Fabryka Narzędzi FANAR S.A.
ul. Płocka 11, 06-400 Ciechanów (dolnośląskie)

Fabryka Narzędzi FANAR S.A. w Ciechanowie jest obecnie największym krajowym producentem narzędzi do gwintów. 40 letnie doświadczenie w produkcji narzędzi, ciągły postęp techniczny oraz systematyczny rozwój technologii, a także wysoki poziom obsługi klientów sprawiają, że FANAR S.A. jest wysoko cenionym partnerem dla dystrybutorów i użytkowników narzędzi w kraju i za granicą. Wdrożony i stosowany system zapewnienia jakości ISO 9001 gwarantuje stałą, wysoką jakość narzędzi. Ponad 200 pracowników dba każdego dnia o produkcję, dystrybucję i serwis naszych narzędzi. Zespół doradców technicznych codziennie pomaga użytkownikom dobrać optymalny sposób gwintowania oraz udziela cennych rad w zakresie doboru i eksploatacji narzędzi do gwintów zarówno w siedzibie klienta jak i w siedzibie firmy. Posiadamy zakładowe laboratorium skrawania, gdzie przeprowadza się pokazy pracy narzędzi i rozwiązuje się szczegółowe problemy obróbcze naszych klientów.

czytaj więcej
FINANSE dla FIRM PIOTR WITKOWSKI
Brzeźna 4, 90-303 Łódź (łódzkie)

Finanse dla Firm to firma doradcza typu 'business to business'. Od 10 lat wspieramy przedsiębiorców w zdobywaniu środków na rozwój firm. Naszymi klientami są firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także globalne koncerny. Nasze dotychczasowe osiągnięcia to:

• ponad dwieście projektów doradczych,
• kilkadziesiąt dotacji w różnych programach z UE,
• 30 projektów dla inwestorów w specjalnych strefach ekonomicznych,
• 600 mln zł dotacji i ulg podatkowych.

czytaj więcej
Firma Kuczma. Wiesław Kuczma
ul. Poznańska 57, 59-220 Legnica (dolnośląskie)

"FIRMA KUCZMA" prowadzi działalność produkcyjno usługową od 1986 roku. Działamy na terenie Legnicy, ale utrzymujemy kontakty z wieloma liczącymi się przedsiębiorstwami w Polsce i za granicą. Pomagają nam w tym takie cechy jak: rzetelność, wiarygodność finansowa i płatnicza jak również terminowość i jakość wykonywanych usług, ale przede wszystkim kilkunastoletnia tradycja w prowadzeniu interesów i dobra kondycja finansowa firmy. Jako prywatna Firma zatrudniamy 30 pracowników. Posiadamy bogaty park maszynowy, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę techniczną. Od 1991 r. jesteśmy producentem narzędzi ręcznych i hydraulicznych dla blacharzy samochodowych. Prowadzimy prace usługowe w zakresie wykonywania form, wykrojników, przyrządów spawalniczych, montażowych, pomiarowych (sprawdzianów), konstrukcji mało i wielkogabarytowych oraz remonty maszyn. Oferujemy również usługi wypalania plazmą i tlenem.

czytaj więcej
Firma WIT
kościuszki 1, 55-010 Radwanice /Wrocław (dolnośląskie)

Firma WIT prowadzi działalność produkcyjną od 1969 r. Głównym obszarem działalności jest obróbka elementów metalowych na obrabiarkach sterowanych numerycznie i konwencjonalnych. Celem naszej firmy jest świadczenie profesjonalnych usług oraz posiadanie licznego grona zadowolonych kontrahentów, co owocuje szeroko rozumianą współpracą korzystną dla obu stron.

czytaj więcej
Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej w Głogowie
ul. Piotra Skargi 29, 67-200 Głogów (dolnośląskie)

Na mocy uchwały Rady Powiatu Głogowskiego z dnia 28 marca 2007 r. Nr VI/54/2007 został utworzony zespół publicznych placówek kształcenia ustawicznego i praktycznego o nazwie Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej w Głogowie przy ulicy Piaskowej 1. W skład zespołu wchodzą placówki o różnym typie działalności: Głogowskie Centrum Kształcenia Praktycznego w Głogowie - przygotowanie praktyczne uczniów do zawodu. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Głogowie - ustawiczne kształcenie, dokształcanie i doskonalenie osób dorosłych. Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Głogowie - dokształcanie młodocianych pracowników oraz doskonalenie zawodowe osób dorosłych. Centrum Szkolenia Kadr - Ośrodek Kursowy Warsztaty Głogowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego Ośrodek Egzaminacyjny Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu

czytaj więcej
IceTech Polska
Brzozowa 3, 59-100 Polkowice (dolnośląskie)

Oferujemy ekologiczne, bezodpadowe, bezchemiczne, bezścierne technologie czyszczące i odtłuszczające powierzchnie. Zaopatrujemy firmy w kształtki z węglika spiekanego zgodne z wymaganiami i rysunkami klientów. jesteśmy dystrybutorem opakowań na narzędzia skrawające.

czytaj więcej
IKB Leasing Polska Sp. z o.o.
ul.Wolności 7/406, 50-071 Wrocław (dolnośląskie)

IKB Leasing Polska – spółka leasingowa dla przedsiębiorczych. Przekonajcie się Państwo sami. Zainwestujcie z naszą pomocą - To się opłaca! Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się towarzystwem leasingowym wchodzącym wskład grupy IKB Leasing GmbH.
Specjalizujemy się w leasingu maszyni urządzeń. Koncentrujemy swoją działalność na takich branżach, jak: obróbka blach i metalu, przetwórstwo tworzyw sztucznych, poligrafia, logistyka, przemysł spożywczy, obróbka drewna. O tych branżach wiemy wszystko, mamy szerokie kontakty partnerskie, dzięki czemu działamy szybciej, efektywniej i z korzyścią dla naszych Klientów.

czytaj więcej
KMB GRUPA Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Kleczkowska 50, 50-227 Wrocław (dolnośląskie)

KMB GRUPA Sp. z o.o. Sp. K. oferuje usługi z zakresu:

  1. logistyki (wykonawstwo i serwis - bramy przemysłowe, systemy przeładunkowe, automatyzacja bram, serwis, integracja systemów)
  2. automatyki przemysłowej (projektowanie, wykonawstwo i serwis, w tym rozwiązania nietypowe łączące elementy automatyki, informatyki, mechatroniki i pokrewne, drzwi radiologiczne)
  3. BMS Chronomatik (autorskie rozwiązanie KMB - wykonawstwo i serwis)

Firma, oprócz usług związanych z wykonawstwem i serwisem oferowanych rozwiązań, prowadzi własne badania nad jonizatorem oraz hipoksją (w p.poż.). Ponadto oferowany przez Spółkę system pod chronioną nazwą CHRONOMATIK jest autorskim rozwiązaniem w zakresie integracji, kontroli, monitorowania i optymalizacji systemów.

czytaj więcej
KONSTAL Sp. z o.o.
ul.Gazowa 4, 59-800 Lubań (dolnośląskie)

Specjalizujemy się w projektowaniu, wykonawstwie i montażu wielkich żyrandoli. Nasza firma zatrudnia wysoko wyspecjalizowanych pracowników potrafiących urzeczywistnić artystycznie projekty zleceniodawców. Wieloletnie doświadczenia w obróbce żeliwa, stali i innych materiałów pozwala nam podjąć się praktycznie dowolnego zlecenia na wykonanie części zamiennych lub podzespołów. Powiązania kapitałowe z nowoczesną odlewnią żeliwa TERIEL dają nam możliwość zintegrowania całości procesu wykonania odlewu i jego obróbki w ramach jednej firmy. Przejmowanie produkcji i serwisu wypalarek do blach sterowanych numerycznie od firmy AVE będzie rozłożone w czasie tak, by korzystając z niemal 12 letniego doświadczenia tej firmy zaoferować klientom dojrzały produkt i skuteczny serwis.

czytaj więcej
KPG KELLER KSIĄŻEK GRODZIŃSKA SPÓŁKA PARTNERSKA ADWOKATÓW
ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław (dolnośląskie)

KPG Keller Książek Grodzińska Spółka Partnerska Adwokatów jest liderem w obsłudze prawnej dolnośląskiego i opolskiego biznesu. W skład naszego kilkunastoosobowego stałego zespołu wchodzą min. adwokaci i radcowie prawni z wieloletnią praktyką zawodową oraz nauczyciele akademiccy – eksperci od prawa spółek i umów. Naszą specjalnością jest kompleksowa obsługa prawna i podatkowa podmiotów krajowych i zagranicznych. Pomagamy przy ich utworzeniu, rejestracji i dalszej działalności. Nasza wiedza i doświadczenie pozwala na zapewnienie wszechstronnej analizy każdego przedsięwzięcia w tym w szczególności na optymalizację prawną i podatkową pod kątem zabezpieczenia interesów Klienta i minimalizacji ryzyka kontraktowego.

czytaj więcej
KUŹNIA JAWOR S.A.
ul.Kuziennicza 4, 59-400 Jawor (dolnośląskie)

Kuźnia Jawor Spółka Akcyjna jest firmą z ponad 110-cio letnią tradycją i doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości odkuwek matrycowych. Strategią firmy jest dynamiczny rozwój oraz aktywna obecność na rynku krajowym i zagranicznym. Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych przez nas wyrobów jest wdrożony System Zarządzania Jakością zgodnie z ISO 9001:2000, dla Elementów Ciśnieniowych PED 97/23/EG, uzyskany certyfikat ISO/TS 16949 - wymagany od dostawców dla Przemysłu Motoryzacyjnego oraz posiadane certyfikaty: Technischer Überwachungsverein, Urzędu Dozoru Technicznego, Germanischer Lloyd, Lloyd Register of Shipping. Dzięki wysokiej jakości produkowanych odkuwek i kołnierzy oraz terminowości dostaw Kuźnia Jawor SA jest cenionym dostawcą na rynku zagranicznym i krajowym.

czytaj więcej
MALTEX-MALCZYSZYN
ul. Reymonta 1D, 58-372 Boguszów Gorce (dolnośląskie)

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą rodzinną. Głównym obszarem naszej działalności jest kompleksowa obróbka ubytkowa, zaczynając od wykonywania precyzyjnych elementów metalowych na obrabiarkach CNC, poprzez obsługę techniczną koncernów motoryzacyjnych, kończąc na wykonywaniu dużych elementów wycinanych strumieniem wody na potrzeby budownictwa i przemysłu lotniczego. Funkcjonujemy na rynku od roku 1994 zatem posiadamy 14-letnie doświadczenie, które wykorzystujemy do doskonalenia naszych produktów i usług tak, aby w dobie rosnących wymagań klientów należycie im sprostać. Wysoka jakość produktów to także efekt zastosowanych procedur kontroli z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu pomiarowego. Jesteśmy stanie sprostać wszelkim potrzebom w zakresie remontów maszyn i urządzeń oraz wykonania nowych detali.

czytaj więcej
MASTERFORM
ul. Mikulicza 6a, 58-160 Świebodzice (dolnośląskie)

Rozwój firmy wiążemy z rozwojem naszych Klientów, budując z nimi partnerskie relacje oparte na wiarygodności wynikającej z dotrzymywania uzgodnionych warunków. Dotrzymujemy zobowiązań podjętych wobec Klientów i realizujemy je w oparciu o szczegółowe ustalenia oraz analizę ich wymagań. Stale modernizujemy i doskonalimy posiadane wyposażenie produkcyjne, aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom Klientów. Uznajemy, że pracownicy są naszym największym atutem i stale wspieramy ich rozwój pozwalając powiązać cele osobiste z celami firmy.

czytaj więcej
MATUSEWICZ BUDOWA MASZYN S.J.
ul. Lwowska 40, 59-620 Gryfów Śląski (dolnośląskie)

Produkcja zbiorników z tworzyw i stali wraz z wyposażeniem Firma Matusewicz Budowa Maszyn s.j. rozpoczęła działalność w 1993 roku i od początku istnienia przedmiotem naszej działalności są usługi i produkcja w zakresie obróbki tworzyw sztucznych i stali szlachetnych. Specjalizujemy się w budowie galwanizerni. Produkujemy również urządzenia i elementy stosowane w procesach chemicznych.

czytaj więcej
Metal - Master
ul. Nad Stawami 2, 58-560 Jelenia Góra (dolnośląskie)

Mamy wysokiej klasy specjalistów dbających o najwyższą jakość naszych produktów. Terminowość, solidność oraz wysoka jakość wyrobów są dla nas rzeczą oczywistą. Dzięki obecności na rynkach światowych ( Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Anglii, Rumunii, Tunezji, Meksyku) mamy potrzebne doświadczenie i Know how. Nasz zakład posiada certyfikat spawalniczy według DIN 18800 nadany przez Instytut Spawalniczy w Hannowerze (SLV Schweisstechnische Lehr- und Versuchsanstalt). Pracujemy według norm DIN EN 3834-3 oraz ISO 9001:2000. Metal-Master jest integratorem systemowym firmy KUKA Roboter oraz wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy MiniTec Maschinenbau. Aby spełnić oczekiwania naszych klientów współpracujemy ściśle z cynkowniami ogniowymi, galwanicznymi i odlewniami żeliwa. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom, a współpraca z naszą firmą przyniesie obopólne korzyści.

czytaj więcej
Metalmax
ul. Rzemieślnicza 12, 55-095 Mirków (dolnośląskie)

Firma zajmuje się obróbką skrawaniem metali.

czytaj więcej
METROL Sp. J.
ul. Kolejowa 44, 57-230 Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)

Firma Metrol powstała i działa nieustannie od 1991 roku. Poniżej przedstawiamy historię zakładu.

1956 Założenie POM w Kamieńcu Ząb.
1991 Jan Klimczuk przejął część majątku dawnego POM. Powstaje firma Metrol
1991 Rozpoczęcie współpracy z branżą górniczą
1994 Metrol otrzymał certyfikat Instytutu Górnictwa na własną Zmechanizowaną Obudowę Górniczą (ZOG).
1995 Metrol stał się największym prywatnym dostawcą obudów dla śląskich kopalń.
1992-1998 10 000 ZOG zostało sprzedanych przez firmę Metrol (20 T każda)
1999 Rozpoczęcie produkcji Systemów Przeładunkowych
2000 Rozpoczęcie produkcji komponentów do wymienników ciepła dla Koncernu GEA.
2005 Stworzenie oddzielnego wydziału spawania pieców
2008 Rozpoczęcie produkcji obudów do wymienników płaszczowo -rurowych

 

czytaj więcej
Narzędzia Skrawające Tools Sp. z o.o.
ul.Rogowska 117c, 54-440 Wrocław (dolnośląskie)

Narzędzia Skrawające Tools Sp. z o.o. działa od 1993 r. jako wyłączny przedstawiciel renomowanych producentów narzędzi i oprzyrządowania. Obecnie reprezentuje ponad 10 fabryk, specjalizujących się w określonym asortymencie narzędzi i oprzyrządowania maszyn. Firma od lat współpracuje z liczącymi się, nowoczesnymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi w całej Polsce. Gwarantujemy możliwość uzyskania kompleksowego doradztwa technicznego, optymalnego doboru narzędzi w zakresie obróbki skrawaniem - za pośrednictwem naszego biura technicznego we Wrocławiu oraz regionalnych doradców techniczno-handlowych i przedstawicieli handlowych. Firma Narzędzia Skrawające Tools Sp. z o.o. świadczy również narzędziowe usługi serwisowe, związane z regeneracją, ostrzeniem, pokrywaniem narzędzi - we współpracy z firmą Balzers - oraz wyrównoważaniem uchwytów narzędziowych.

czytaj więcej
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 4, 59-101 Polkowice (dolnośląskie)

Oerlikon Balzers jest pionierem i liderem na rynkach światowych w wydajnych powłokach dla narzędzi i części maszyn. „Oerlikon Balzers Coating ustala tempo przemysłu w zakresie supertwardych przeciwzużyciowyh powłok. Od początku w 1978 do chwili obecnej wprowadziliśmy na rynek wiele wiodących produktów, zaoferowaliśmy nowe usługi, umożliwiliśmy naszym klientom zwiększenie wydajności i udostępniliśmy im innowacyjne rozwiązania. W celu obsłużenia naszych klientów na całym świecie zbudowaliśmy jedyną w swym rodzaju globalną sieć ośrodków powlekania. Jesteśmy z tego dumni i jednocześnie zobowiązani. Gwarantujemy, że będziemy czynić to co możliwe, aby pozostać innowacyjnym i w wysokim stopniu być czujnym w celu zapewnienia naszym klientom możliwości nadawania tempa w ich dziedzinach. Wasz sukces stanowi naszą codzienną siłę napędową." (Marek Danis Dyrektor Generalny).

czytaj więcej
PAFANA S.A.
ul. Warszawska 75, 95-200 Pabianice (łódzkie)

Pabianicka Fabryka Narzędzi ,,PAFANA” Spółka Akcyjna - firma z wieloletnią tradycją producenta narzędzi - rok założenia firmy 1945 – jako Spółka Akcyjna od 1996 roku - liczący się producent i eksporter wysokiej jakości narzędzi skrawających. Nowoczesne technologie stosowane w procesie produkcji oraz nowoczesne zarządzanie firmą, stawiają firmę w dobrej pozycji wobec konkurencyjnych firm narzędziowych świata.

Przyszłość należy do nas. Jesteśmy gotowi stawić czoła wyzwaniom nowoczesnych technologii.

czytaj więcej
Plazmatronika NT sp. z o.o.
Kielecka 23, 54-029 Wrocław (dolnośląskie)

Spółka badawczo - rozwojowa o tradycjach sięgających roku 1987, biorąca udział w wielu projektach europejskich krajowych i międzynarodowych, ściśle współpracująca z uczelniami wyższymi w Polsce i zagranicą. Spółka posiada certyfikat ISO 9000.

czytaj więcej
Politechnika Wrocławska
Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław (dolnośląskie)

Politechnika Wrocławska jest autonomiczną uczelnią techniczną, uniwersytecką instytucją badawczą. Jej posłannictwem jest kształtowanie twórczych, krytycznych i tolerancyjnych osobowości studentów i doktorantów oraz wytyczanie kierunków rozwoju nauki i techniki. Uczelnia, w służbie społeczeństwu, realizuje swą misję poprzez: inwencje i innowacje, najwyższe standardy w badaniach naukowych, przekazywanie wiedzy, wysoką jakość kształcenia oraz swobodę krytyki z poszanowaniem prawdy. Politechnika Wrocławska jako wspólnota akademicka jest otwarta dla wszystkich, pielęgnuje wartości i tradycje uniwersyteckie, wszechstronną współpracę z innymi uczelniami oraz zabiega o poczesne miejsce w gronie uniwersytetów Europy i świata. Dzisiejsza Politechnika Wrocławska jest spadkobiercą materialnego dorobku niemieckiej Königliche Technische Hochschule Breslau oraz intelektualnego i naukowego Politechniki Lwowskiej. Uczelnia pod nazwą Politechnika Wrocławska funkcjonuje od 1945 roku. Jej twórcami i organizatorami byli uczeni lwowscy oraz warszawscy. Od początku swej działalności stanowiła ważny ośrodek kształcenia technicznego.

czytaj więcej
Ravisson Polska
ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław (dolnośląskie)

N.I.T. Sp. z o. o. jest producentem i dystrybutorem urządzeń służących pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych. rnFirma jest właścicielem marki kolektorów słonecznych Ravisson. Kolektory Ravisson są jednymi z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku, świetnie sprawdzają się między innymi w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. rnNajnowocześniejsze technologie produkcji oraz użycie wyłącznie najlepszych materiałów decyduje o niezawodności i niezrównanej wydajności naszych urządzeń. Wszystkie oferowane przez nas kolektory słoneczne posiadają prestiżowy certyfikat Solar Keymark, potwierdzający ich najwyższą jakość i wydajność. W ofercie firmy, poza kolektorami słonecznymi, znajdują się również ogniwa fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

czytaj więcej
RETOOL
ul. Stroma 1b, 59-220 Legnica (dolnośląskie)

RETOOL – regeneracja narzędzi skrawających. Jesteśmy firmą usługowo-produkcyjną. Głównym przedmiotem naszej działalności jest regeneracja narzędzi skrawających do metalu, zarówno narzędzi monolitycznych jak i korpusów narzędzi składanych. Oprócz usług regeneracji oferujemy także narzędzia specjalne wykonywane wg indywidualnych potrzeb klienta. Największą korzyścią dla naszych klientów, realizujących regenerację narzędzi w naszej firmie, jest znaczna obniżka kosztów gospodarki narzędziowej. Regenerowanym narzędziom przywracamy oryginalne geometrie dzięki czemu po naszej regeneracji pracują jak nowe. RETOOL to „drugie życie narzędzi”.

czytaj więcej
ROMATEX Tadeusz Matyjek
ul.Wałbrzyska 11, 02-739 Warszawa (mazowieckie)

ROMATEX jest obecny na polskim rynku dostawców obrabiarek od 1992 roku. Naszymi klientami są firmy, w których wydajność produkcji, dokładność obróbki, nowatorskie technologie i jakość wytwarzania są celami nadrzędnymi. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskę producentów obrabiarek precyzyjnych z Niemiec i Tajwanu. Zapewniamy doradztwo techniczne, sprwaną dostawę zamawianych maszyn, uruchomienie, szkolenia, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Zapewniamy dostawę części zamiennych do wszystkich typów maszyn.

czytaj więcej
SANHA Polska Sp. z o.o.
ul.Poznańska 49, 59-220 Legnica (dolnośląskie)

Firma SANHA® została założona w 1964 roku, w Essen-Kietwig przez Marianne i Friedhelma Kaimer. Początkowo, firma zajmowała się importem/exportem rozmaitych artykułów sanitarno - instalacyjnych, począwszy od toalet po podgrzewacze wody. Następnie rozpoczęła się produkcja złączek. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w Niemczech, złączki SANHA® wykonane z miedzi lub jej stopów uzyskały silną pozycję rynkową. W latach dziewiećdziesiątych, produkty SANHA® opanowały rynek europejski, a firma rozpoczęła produkcje wyrobów z innych surowców metalowych. Dziś, ponad 50% przychodów firmy SANHA® pochodzi z rynków znajdujących się poza Niemcami.

czytaj więcej
SIMET S.A.
Al. Jana Pawła II 33, 58-506 Jelenia Góra (dolnośląskie)

Simet SA jest wiodącym w Polsce producentem osprzętu elektrotechnicznego dla instalacji niskiego i średniego napięcia. Aktualnie przedsiębiorstwo Simet SA funkcjonuje w oparciu o działalność w czterech zasadniczych obszarach: Produkcja osprzętu elektrotechnicznego, Usługi komunalne, Kooperacja z partnerami zagranicznymi, Wytwarzanie specjalistycznych narzędzi dla potrzeb produkcyjnych. Produkcja osprzętu elektrotechnicznego jest zasadniczą częścią funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wyroby wytwarzane przez SIMET SA posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa wg IEC i EN takie jak: VDE; GOST; ESČ; B oraz znak CE jak również dopuszczenia PRS; KDB; Energopomiary itd. - zgodne w większości z nowymi normami europejskimi. Obszarem działania firmy SIMET S.A. jest cała Polska oraz eksport do Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Estonii, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Węgier, Rumunii i Grecji.

czytaj więcej
ŚLUSARSTWO SEMENIUK
ul.Wróblowicka 2, 55-030 Lutynia (dolnośląskie)

Firma "ŚLUSARSTWO SEMENIUK" oferuje swoje usługi już od roku 1982. W tym okresie wyspecjalizowaliśmy się w regeneracji belek osi przednich samochodów ciężarowych. Współpracowaliśmy z PAFAWAGIEM dostarczając części zamienne do taboru tramwajowego i kolejowego. Obecnie kontynuujemy współpracę z firmą BOMBARDIER.

czytaj więcej
Spółdzielnia PIONIER
Batorego 35, 48-200 PRUDNIK (opolskie)

Spółdzielnia Pionier została założona w 1951 roku i od lat jest dostawcą i producentem wysokiej jakości metalowych i plastikowych elementów dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma specjalizuje się w produkcji elementów tłoczonych takich jak: pokrywy, uchwyty, wsporniki i części montażowe, a także realizuje usługi pokrywania powierzchni farbami proszkowymi elementów wytworzonych we własnym zakresie oraz wyrobów powierzonych. Wśród stosowanych przez Spółdzielnię technologii, należy wymienić zgrzewanie garbowe i punktowe zgrzewarkami o mocy do 190 kVA, lakierowanie proszkowe obejmujące technologie odtłuszczania i fosforowania powierzchni, a także wykonywanie form narzędziowych do tłoczenia metalowych elementów za pomocą pras mimośrodowych o nacisku od 25T do 400T oraz pras hydraulicznych o nacisku od 160T do 250T.

czytaj więcej
STIGAL
ul. Nowodworska 17, 59-220 Legnica (dolnośląskie)

Począwszy od etapu projektowania, poprzez wszystkie etapy produkcji, aż po finalny produkt, tworzymy niezawodne rozwiązania, które spełniają wysokie wymagania naszych odbiorców. Zintegrowany z układem sterowania napięciowy regulator wysokości, dynamiczny system detekcji materiału, wertykalny układ antykolizyjny czy automatyczna tabela doboru parametrów cięcia, to nasze standardowe rozwiązania techniczne zwiększające szybkość i niezawodność pracy produkowanych maszyn. Wykorzystując nowoczesne techniki komputerowego modelowania 3D, biuro konstrukcyjne posiada możliwości szybkiego projektowania oraz wdrażania nowych rozwiązań, które czynią nasze produkty coraz lepszymi. Od samego początku doskonalimy projekt korzystając z oprogramowania SolidWorks?, którego funkcje pozwalają na przeprowadzenie szczegółowej analizy modelu bez konieczności czasochłonnego wykonywania prototypów. Dzięki temu szybko reagujemy na potrzeby rynku, a czas wprowadzenia nowych rozwiązań skracamy do absolutnego minimum. Podczas procesu produkcyjnego szczególny nacisk kładziemy na jakość.

czytaj więcej
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich
ul. Wojska Polskiego 54, 58-500 Jelenia Góra (dolnośląskie)

SIMP jest dobrowolną, demokratyczną, samorządną i trwałą organizacją użyteczności społecznej, zrzeszającą inżynierów i techników mechaników wszystkich specjalności oraz zawodów pokrewnych. SIMP jest stowarzyszeniem twórczym o charakterze naukowo-technicznym, którego dążeniem jest wykorzystanie intelektu swoich członków, bogactw przyrody, tworzenie klimatu solidarności koleżeńskiej, a także dbanie o rozwój gospodarczy kraju i bezpieczeństwo Rzeczpospolitej Polskiej.

Cele SIMP
• krzewienie nauki, techniki oraz propagowanie kultury i dobrych obyczajów,
• podnoszenie kwalifikacji zawodowych członków,
• tworzenie forum wymiany informacji w zakresie nauki i techniki oraz zagadnień gospodarczych i społecznych,
• dbałość o przestrzeganie etyki zawodowej inżynierów i techników

 

czytaj więcej
T&R TECHNICAL SUPPORT Sp. z o.o.
ul.Wrocławska 33/3, 58-100 Świdnica (dolnośląskie)

Firma T&R Technical Support Sp. z o.o. powstała zmieniając osobowość prawną z dotychczasowej spółki cywilnej. Założycielami są osoby związane z branżą techniczną od blisko 11 lat, co gwarantuje fachową obsługę oraz profesjonalne doradztwo w sprawach technicznych. Indywidualne podejście do każdego problemu oraz pełne zaangażowanie stawia nas w czołówce firm techniczno - handlowych. Dogodny dojazd, stale rosnący magazyn artykułów technicznych oraz miła obsługa to kolejne atuty naszej firmy.

czytaj więcej
TECH-MET S.C.
ul. Zamkowa 67, 58-250 Pieszyce (dolnośląskie)

Firma zajmuje się odlewnictwem żeliwa i aluminium.

czytaj więcej
TERMEN S.A.
ul. Kościerzyńska 25 , 51-411 Wrocław (dolnośląskie)

PPU TERMEN S.A. jest firmą założoną w 1984 roku. Kapitał akcyjny - 1.000.000 zł, skupiony jest w rękach krajowych inwestorów - osób fizycznych. Spółka zatrudnia około 100 pracowników. Zakres działalności firmy to produkcja oraz usługi z zakresu inżynierii cieplnej. Obszar działania firmy obejmuje terytorium Polski z rosnącym udziałem eksportu. Sieć autoryzowanych przedstawicieli na terenie całego kraju umożliwia lepszą obsługę klientów... wśród których nie powinno zabraknąć Państwa firmy

czytaj więcej
TOP SERVICE - Techniczna Obsługa Produkcji
ul.Zamkowa 67, 58-250 Pieszyce (dolnośląskie)

Jesteśmy grupą firm funkcjonujących od 1992 roku, ciągle rozwijając się i poszerzając zakres swojej działalności.Sądzimy, że dzięki prowadzeniu zdywersyfikowanej działalności, stosowaniu przez nas tradycyjnych i nowoczesnych technologii, wykorzystywaniu w procesie produkcji różnorodnych tworzyw oraz ich umiejętnemu kojarzeniu będziemy w stanie zaspokoić wiele Państwa potrzeb.

czytaj więcej
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Wybrzeże Juliusza Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław (dolnośląskie)

Urząd Marszałkowski jest aparatem pomocniczym do realizowania zadań Zarządu Województwa określonych w ustawie o samorządzie województwa, Statucie Województwa Dolnośląskiego, ustawach szczególnych oraz aktach wydanych w celu wykonania tych ustaw. Urzędem kieruje Marszałek Województwa przy pomocy Wicemarszałków, pozostałych Członków Zarządu, Sekretarza Województwa, Skarbnika Województwa i Dyrektorów Departamentów.

czytaj więcej
Warsztat Mechaniczny Zbigniew Szymczak
ul. Potokowa 50, 54-105 Wrocław (dolnośląskie)

Firma działa w branży narzędzia dla centrów tokarskich i frezarskich

czytaj więcej
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii (WCTT)
ul. Smoluchowskiego 48, 50-372 Wrocław (dolnośląskie)

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii (WCTT) powstało w 1995 roku , celem stworzenia pomostu pomiędzy nauką a przemysłem i gospodarką . Działania WCTT koncentrują się przede wszystkim na wsparciu i promocji innowacyjnej przedsiębiorczości w Polsce oraz wykorzystaniu wyników badań naukowych w nowoczesnej gospodarce. Usługi Centrum skierowane są do firm, (także tych rozpoczynających działalność) oraz konsorcjów naukowo-biznesowych i instytucji badawczo-rozwojowych. WCTT jest uczestnikiem Enterprise Europe Network –największej na świecie sieci wspierania biznesu powołanej przez Komisję Europejską w 2008 roku. Dzięki uczestnictwu w wielu międzynarodowych projektach w ciągu ostatnich 15 lat, WCTT prowadzi znaczącą współpracę będąc w stałym kontakcie z ponad 100 ośrodkami naukowo –badawczymi oraz organizacjami około -biznesowymi w całej Europie.

czytaj więcej
WROPOL ENGINEERING
ul.Wróblowicka 3, 55-330 Miękinia (dolnośląskie)

Firma WROPOL ENGINEERING powstała w 1985 roku jako firma produkująca części i zespoły hydrauliki siłowej dla przemysłu górniczego, budownictwa i kolejnictwa. Aktualnie WROPOL ENGINEERING kompleksowo realizuje projekty w zakresie hydrauliki siłowej w oparciu o dokumentację wykonaną przez własne biuro konstrukcyjne lub dostarczoną przez Klienta, dostarcza paliwa i realizuje projekty inwestycyjne. Wysoki poziom oferowanych produktów i usług jest warunkiem stosowania w firmie Systemu Zarządzania Jakością EN PN ISO 9001 : 2000. Kluczem do tego jest wysoko wykwalifikowana i doświadczona załoga, dobrze technicznie wyposażona. Jest ona autorem wszystkich naszych sukcesów, jej podejście do klienta i utożsamianie się z firmą jest wymiernym świadectwem realizowania polityki zarządzania jakością.

czytaj więcej
Wykonywanie Narzędzi i Urządzeń. Białczak Zdzisław
ul.Świdnicka 38, 58-200 Dzierżoniów (dolnośląskie)

Firma działa na polskim rynku od 15 lat, do tej pory udało nam sie zdobyć wielu klientów na terenie całej Polski. Jesteśmy firmą szczególnie dbającą o jakość wykonywanych usług jak również dotrzymującą terminów realizacji zamówień.

czytaj więcej
Zakład Mechaniczno – Handlowy ZAMEH
ul.Kłodzka 10, 58-210 Łagiewniki (dolnośląskie)

Zakład Mechaniczno-Handlowy "ZAMEH" jest zakładem branży metalowej. Istnieje od 1987 roku. Zajmuje się produkcją i kompleksową obsługą w dziedzinie obróbki metalu. Swoim klientom firma oferuje szeroki zakres usług wykonywanych według dokumentacji powierzonej lub na podstawie opracowań własnych. Uniwersalność zakładu umożliwia wykonanie każdego zlecenia kompleksowo lub wybiórczo, w krótkich terminach. Wykonane detale i elementy dostarczamy na własny koszt. Gwarantujemy solidne i terminowe wykonanie. Dysponujemy szerokim parkiem maszynowym łącznie z maszynami sterowanymi numeryczne CNC, świadcząc szeroki zakres usług, który obejmuje: obróbkę skrawaniem, obróbkę ślusarsko – plastyczną, konstrukcje stalowe, obróbkę cieplno-galwaniczną.

czytaj więcej
Zakład Mechaniki Maszyn Janusz Borkowski
ul.Otyńska 6, 54-426 Wrocław (dolnośląskie)

Jesteśmy producentem części maszyn wykorzystywanych w przemyśle Maszynowym, Samochodowym i Rolniczym. Nasza firma produkuje najwyższej jakości listwy i koła zębate, a także koła łańcuchowe oraz wykonujemy usługi w zakresie napraw przekładni zębatych i ślimakowych.
Detale wykonujemy według dokumentacji konstrukcyjnej zleceniodawcy. Dla potrzeb remontów i napraw awaryjnych także na podstawie dostarczonych wzorów w postaci uszkodzonych lub zniszczonych elementów. Udzielamy doradztwa technicznego w zakresie technologii i konstrukcji przekładni zębatych nowych, remontowanych i naprawianych awaryjnie. Wykwalifikowana kadra oraz zaplecze parku maszynowego pozwala nam gwarantować fachową obsługę i wysoką jakość produkowanych towarów - są to między innymi przekładnie zębate, koła zębate i łańcuchowe.

czytaj więcej
Zakład Produkcyjno-Handlowy „SKAMET” Tadeusz Skawiński
ul.Kwiatowa 25, Źródła, 55-330 Miękinia (dolnośląskie)

Zakład Produkcyjno-Handlowy SKAMET rozpoczął działalność w branży metalowej w marcu 1983 roku od kooperacji z dużymi wrocławskimi firmami. Ponad 25 lat działalności na rynku pozwoliło mu na skompletowanie sprawdzonej załogi oraz zdobycie niezbędnego doświadczenia, aby swoją pracę wykonywać rzetelnie, zgodnie ze sztuką i oczekiwaniami klientów. Firma dysponuje działem konstrukcyjno-technologicznym, gotowym na nowe wyzwania w zakresie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych oraz nowoczesną halą produkcyjną o powierzchni ponad 1000 m2 wyposażoną w 6,3-tonową suwnicę oraz bogaty park maszynowy. Współpracuje z wieloma renomowanymi firmami krajowymi oraz zagranicznymi (Niemcy, Szwecja). Długa, w niektórych wypadkach kilkunastoletnia współpraca dowodzi wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Skamet oraz o zaangażowaniu całej załogi w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Wysoki poziom oferowanych usług poświadczają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001.

czytaj więcej
Zakład Produkcyjno-Usługowy "Wromet-Tools" Sp. z o.o.
ul.Stargardzka 4b, 54-156 Wrocław (dolnośląskie)

Zakład Produkcyjno-Usługowy "Wromet-Tools" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstał 01.01.1998 roku na bazie Wydziału Narzędziowni PILMET S.A. z ponad 50 letnią tradycją. Współpracujemy z firmami krajów Europy Zachodniej jak również z firmami krajowymi. Zatrudniamy około 40 pracowników o najwyższych kwalifikacjach zawodowych. Długoletnie doświadczenie dają Państwu gwarancję terminowego i solidnego wykonania zamówienia za konkurencyjną cenę.

czytaj więcej
Zakład Produkcyjny ENERGOMECHANIKA “EMKO”
ul. Wróblowicka 6 Lutynia , 55-330 Miękinia (dolnośląskie)

Firma EMKO specjalizuje się w wyrobach dla przemysłu energetycznego i górnictwa. Stosuje materiały o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych do pracy w urządzeniach ciśnieniowych oraz wysokich temperatur. Jednocześnie firma EMKO produkuje wzmacniacze momentu z napędem ręcznym oraz pneumatycznym do dokręcania i odkręcania połączeń gwintowych o maksymalnym momencie dokręcania 5500 [Nm]. Firma produkuje wszelkiego rodzaju koła zębate oraz przekładnie satelitarne oraz części do naprawy wszelkiego rodzaju maszyn.

czytaj więcej
ZETKAMET Z. i K. Dżusajew
ul.Malczycka 25a, 55-300 Środa Śląska (dolnośląskie)

Firma zajmuje się obróbką skrawaniem metali.

czytaj więcej