Uroczystość symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę biurowca i hali modułowej Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki odbyła się w środę – 11 lipca 2012 r., na działce przy ul. Kwiatkowskiego we Wrocławiu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Nadzorczej, Inżyniera Kontraktu i Generalnego Wykonawcy. Gospodarzem był zarząd DPIN w składzie prof. Edward Chlebus – Prezes Zarządu, Lidia Ciesielska – Wiceprezes Zarządu i Lilla Jaroń – Wiceprezes Zarządu.
Wbicie łopaty poprzedziły wystąpienia gospodarza i gości.
- Na początku była idea stworzenia parku nauki, który będzie wspierać innowacyjność i przedsiębiorczość Dolnego Śląska. Dzięki akcjonariuszom - Samorządowi Województwa i Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park, ideę udało się przekuć w konkretne działanie. Oto stoimy w miejscu, gdzie za niespełna półtora roku otworzymy park technologiczny z inkubatorem przedsiębiorczości i technologicznym. Dziękuję za zaufanie i wiarę w sukces tego przedsięwzięcia – mówił prof. Edward Chlebus, Prezes Zarządu DPIN. Następnie wystąpił prezes Wrobis - Tadeusz Chodorowski i prezes WBI – Tadeusz Nawracaj.
Kolejnym punktem było symboliczne wbijanie łopaty, którego mógł dokonać każdy z uczestników uroczystości. Uroczystość zakończyła część nieformalna wypełniona rozmowami kuluarowymi.
Przypomnijmy, budowa parku innowacji i nauki to ważna dla regionu inwestycja w rozwój przedsiębiorczości oraz innowacyjności. Park będzie służył wsparciem w działalności innowacyjnej, badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej poprzez ofertę najmu powierzchni biurowej, warsztatowo-produkcyjnej, laboratoryjnej, po usługi okołobiznesowe.Cała inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach.
W pierwszym, obecnie realizowanym, powstanie budynek biurowy z przyległą do niego halą parku technologicznego, gdzie znajdzie się:
- Recepcja z salami spotkań, gdzie będzie możliwa ekspozycja produktów firm działających na terenie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki,
- Pomieszczenia biurowe (1639 m2) z infrastrukturą typu hot desk – umożliwiające prowadzenie prac i rozmów handlowych w wydzielonym środowisku biurowym przez podmioty i organizacje odwiedzające Wrocław lub Dolny Śląsk w poszukiwaniu kooperantów i partnerów biznesowych,
- Modułowa sala konferencyjna idealna do organizacji sympozjów, konferencji i szkoleń (300 m2),
- Hala produkcyjno-warsztatowa z obszarem wystawienniczym (2000 m2),
- Powierzchnie przeznaczone na organizację spotkań biznesowych (100 m2).
Działalność zaczną prowadzić i oferować usługi dla klientów Parku:
- Inkubator Przedsiębiorczości,
- Inkubator Technologiczny,
- Laboratorium CAD/ CAM do specjalistycznego projektowania konstrukcyjnego i technologicznego wyposażone w niezbędne oprogramowanie umożliwiające prowadzenie prac projektowo-konstrukcyjnych i specjalizowanych,
- Hale technologiczno-produkcyjne o standardzie specjalizowanych hal pozwalające firmom na prowadzenia działalności badawczej, rozwojowej i innowacyjnej, również w warunkach przemysłowych, z możliwością produkcji prototypów, przeprowadzania testów oraz produkcji serii badawczych.
Ponadto na terenie hal będzie można zarówno organizować targi branżowe, jak i specjalistyczne ekspozycje, umożliwiające przedsiębiorcom i zespołom wdrożeniowym prezentację elementów linii produkcyjnej, nowych technologii, produktów i infrastruktury technologicznej w warunkach rzeczywistych.
Istnieje również możliwość przeprowadzenia praktycznych szkoleń z obsługi linii produkcyjnej i pokazać jej możliwości.
W drugim etapie planowane jest wybudowanie przyległego do recepcji budynku biurowego wraz z halami maszyn i laboratoriów przeznaczonych dla Parku Przemysłowego.
Znajdą się tam m.in. biura na najem (600 m2), dwie sale konferencyjne (460 m2), laboratoria technologiczne (460 m2), laboratoria rozwojowe-wdrożeniowe lekkie (420 m2), i dwie hale specjalizowane (2380 m2).
Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem
http://www.dpin.pl/pl/innowacje/aktualnosci/read/660/prace_budowlane_rozpoczete_/1